You are here:

Kuchnia polska

Kuchnia polska
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

kulinaria (25)Kuchnia polska jest zachwalana na całym świecie, jest bardzo różnorodna i sycąca. Gotuje się w niej dania z różnych mięs i warzyw. Można scharakteryzować ją pod względem regionalnym.
Kuchnia podhala to przede wszystkim kwaśnica, sery- oscypki, serwatka, pyszne pierogi z różnym nadzieniem.Kulinaria małopolski to np. flaczki po krakowsku, jaja po wiedeńsku, sznycel po wiedeńsku, kaczka  faszerowana. Kuchnia Podlasia słynie z kiszki ziemniaczanej, kiełbasy suszonej, żubrówki, sękacza. Kuchnia Mazowsza to np. flaczki po warszawsku, zupa grzybowa, pieczone kaczki. Specjałów kuchni polskiej jest wiele. Bigos, pierogi, gołąbki, schabowy to dania, które goszczą na polskich stołach i niejeden zagraniczny gość zachwyca się nimi. Lubimy przygotowywać mięsne dania, roladki, kotlety, mielone, faszerowane kaczki, kurczaki i indyki. Dania wzbogacone są w różnorodne sałatki. Dzięki naszemu klimatowi, kraj obfituje w zdrowe warzywa i owoce, które są cenione również na rynkach zagranicznych. Dotyczy to także wyrobów mięsnych, które popularne są u naszych europejskich sąsiadów.

Posted by: admin

Related articles
 

1 Comment
 

  • admin

    poniedziałek, Sierpień 29th, 2016 - 3:05 pm

    Kuchnia polska, australijska, Szanghajska przyjęcia Warszawa

Comments are closed.

Back to Top

Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, separator koalescencyjne z bypassem, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, usługi dźwigowe żagań, radio taxi ketrzyn, laweta Golub-Dobrzyń, armatura łazienkowa Dornbracht, przenośniki Primacondane; ?>