You are here:

Kuchnia Szanghajska

Kuchnia Szanghajska
1 vote, 4.00 avg. rating (76% score)

Charakterystyka kuchni Szanghajskiej

Kuchnia chińska od lat gości w ofertach wielu polskich restauracji, a przepisy na potrawy pochodzące z najludniejszego państwa świata są bardzo modne. Istnieją nawet specjalne sklepy, w których możemy kupić wyszukaną żywność i przyprawy stosowane w tym kraju. Należy pamiętać, że Chiny to ogromne państwo, więc potrawy kulinarne nie ograniczają się jedynie do ogólnego stwierdzenia „danie chińskie”. Każdy region ma swoje osobne upodobania w przyrządzaniu potraw. Bardzo popularna jest chociażby Kuchnia Szanghajska, która obejmuje obszary chińskiego wschodniego wybrzeża.

Czym charakteryzują się potrawy z Szanghaju?
Na pewno dużą ilością ryb i owoców morza. W wielu przepisach znajdziemy również rośliny morskie, takie jak chociażby wodorosty. Wszyscy fani potraw morskich, w tym między innymi wszelkiej odmiany krewetek i krabów, powinni zasmakować chińskiej kuchni, żeby poznać specyficzny smak przyrządzonych tam dań. Kuchnia Szanghajska słynie z potraw zawierających dużą ilość cukru – mieszkańcy po prostu lubią słodki smak kuchni. Często występuje on w formie maleńkich grudek dodawanych do potraw. Ciekawostką jest, że wschodni obszar Chin słynie z dużej ilości uprawianego ryżu, ale to raczej makaron dominuje w przepisach pochodzących z kuchni szanghajskiej. Najpopularniejsze przyprawy dodawane do dań to pieprz, sól i imbir.

Jeśli chcesz spróbować bardzo dobrych potraw chińskich, które urzekają specyficznym, słodkawym smakiem, to kuchnia pochodząca z obszernych okolic Szanghaju będzie doskonałym wyborem.

Ciekawe wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Back to Top