You are here:

Kuchnia Szanghajska

Kuchnia Szanghajska
1 vote, 4.00 avg. rating (75% score)

Charakterystyka kuchni Szanghajskiej

Kuchnia chińska od lat gości w ofertach wielu polskich restauracji, a przepisy na potrawy pochodzące z najludniejszego państwa świata są bardzo modne. Istnieją nawet specjalne sklepy, w których możemy kupić wyszukaną żywność i przyprawy stosowane w tym kraju. Należy pamiętać, że Chiny to ogromne państwo, więc potrawy kulinarne nie ograniczają się jedynie do ogólnego stwierdzenia „danie chińskie”. Każdy region ma swoje osobne upodobania w przyrządzaniu potraw. Bardzo popularna jest chociażby Kuchnia Szanghajska, która obejmuje obszary chińskiego wschodniego wybrzeża.

Czym charakteryzują się potrawy z Szanghaju?
Na pewno dużą ilością ryb i owoców morza. W wielu przepisach znajdziemy również rośliny morskie, takie jak chociażby wodorosty. Wszyscy fani potraw morskich, w tym między innymi wszelkiej odmiany krewetek i krabów, powinni zasmakować chińskiej kuchni, żeby poznać specyficzny smak przyrządzonych tam dań. Kuchnia Szanghajska słynie z potraw zawierających dużą ilość cukru – mieszkańcy po prostu lubią słodki smak kuchni. Często występuje on w formie maleńkich grudek dodawanych do potraw. Ciekawostką jest, że wschodni obszar Chin słynie z dużej ilości uprawianego ryżu, ale to raczej makaron dominuje w przepisach pochodzących z kuchni szanghajskiej. Najpopularniejsze przyprawy dodawane do dań to pieprz, sól i imbir.

Jeśli chcesz spróbować bardzo dobrych potraw chińskich, które urzekają specyficznym, słodkawym smakiem, to kuchnia pochodząca z obszernych okolic Szanghaju będzie doskonałym wyborem.

Ciekawe wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Back to Top

Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, akcesoria do łazienki Apavisa, mezoterapia vivaderm, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, laweta Golub-Dobrzyń, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14, przeszczep chrząstki warszawa, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14dane; ?>