You are here:

Kwasy Omega 3

Kwasy Omega 3
1 vote, 3.00 avg. rating (65% score)

Kwasy Omega 3 (8)Kwasy tłuszczowe, mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i funkcjonowanie organizmy.

Kwasy Omega 3, bo o nich mowa, regulują ważne funkcje życiowe. Mają korzystny wpływ na serce i układ krążenia. Prowadzą do obniżenia w organizmie „złego cholesterolu” i pomagają we wzroście „dobrego cholesterolu”. Niezbędne są również do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i prawidłowej pracy mózgu. Pośrednio uczestniczą w procesach: różnicowania komórek i krzepnięcie krwi. Mają swój udział w budowaniu serotoniny – hormonu szczęścia, co za tym idzie, wspomagają leczenie depresji. Ich rolą jest też dbanie o prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego naszego organizmu.

Pokarmy najbogatsze w Kwasy Omega 3 to: olej i siemię lniane, olej z orzechów włoskich, olej sojowy, łosoś atlantydzki i inne, tłuste ryby (dorsz, tuńczyk, pstrąg, śledź)

Zwracajmy więc uwagę na to co jemy. Na to czy nasza dieta pozwala dostarczyć organizmowi tyle Kwasów Omega 3, ile jest potrzebne do utrzymania naszego organizmu w dobrej kondycji.

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Back to Top

sprzedaż igłofiltrów elastycznych, Primacon taśmy transportujące, Primacon przenośniki rolkowe, usługi dźwigowe żagań, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, Szamba Betonowe Ropczyce, geodeta Chełmża, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04dane; ?>