You are here:

Przemoc może być konsekwencją złego odżywiania. Dieta ma wpływ nie tylko na sylwetkę

Przemoc może być konsekwencją złego odżywiania. Dieta ma wpływ nie tylko na sylwetkę
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

Stabilność emocjonalna zależy od prawidłowej diety, natomiast niedobór witamin i minerałów wpływa na stan psychiczny. Jest to twierdzenie przedstawicieli Weston A. Price Foundation na łamach magazynu „Wise Traditions”. Jest to próba wytłumaczenia coraz bardziej nasilającego się zjawiska przemocy wśród amerykanów.
Duży wpływ witamin na zachowanie

Często prawdziwe jest twierdzenie, że im więcej się tym bardziej się jest niedożywionym. „Faktem jest, że przez jedzenie mocno przetworzonej, prawie jałowej żywności duża liczba Amerykanów cierpi na niedożywienie. Oznacza to głodówkę dla mózgu” – mówi Sylvia Onusic. Zaznacza również, że za negatywne zachowanie odpowiada brak witamin z grupy B ( B1, B3, B6, B12, kwas foliowy) oraz witamin A, D, K.
Powrót dawno wyeliminowanych chorób

Szkorbut jest to choroba marynarzy którzy przez brak dostępu do świeżych produktów mieli niedobór witaminy C. Obecnie można zaobserwować powrót związanych z niedożywieniem właśnie takich jak szkorbut czy pelagra. Przypadłości nie oczywiście mają wpływ także na pracę mózgu. Ponieważ do objawów pelagry, czyli niedoboru witaminy B3 zalicza się nad aktywność, niepokój, stany depresyjne, zmęczenie, bóle głowy, bezsenność oraz halucynacje. Natomiast niedobór cynku powoduje napady złości, agresję oraz wrogość.
Konserwanty wpływają na pracę mózgu

Według Onusic autorki raportu składnikami wpływającymi wzrost poziomu agresji są sztuczne barwniki, cukier, kofeina, aromaty, alkohol oraz soja. Autorka podkreśla także, że obecnie środowisko naturalne które nie jest wolne od pierwiastków metali ciężkich takich jak rtęć, arszenik, ołów oraz środków opóźniających zapłon, pestycydów oraz teflonu wpływa negatywnie na ludzkie zachowanie. Dlatego za błędne uważa się myślenie, że to przemoc z telewizji i gier wpływa na wzrost przemocy. Jesteś tym czym jesz, pamiętaj o tym.

Ciekawe wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Back to Top