You are here:

Rodzina na swoim

Rodzina na swoim
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_budownictwo26.jpgNie każde gospodarstwo domowe jest w stanie pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania, ponieważ spłacanie rat kredytu może być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Właśnie do takich rodzin skierowany jest rządowy program „rodzina na swoim”.
Celem tego programu jest umożliwienie nabycia własnego mieszkania albo domu. Takie kredyt na korzystnych warunkach otrzymają jednak wyłącznie rodziny z dziećmi albo osoby samotnie wychowujące swoje potomstwo. Nabywane nieruchomości muszą spełniać określone warunki. W przypadku mieszkań całkowita przestrzeń użytkowa nie może być większa niż 75 metrów kwadratowych, w przypadku domu – maksymalnie 140 metrów kwadratowych. Preferencyjne warunki kredytu polegają na tym, że rata kapitałowo-odsetkowa zostaje obniżona o kilkadziesiąt procent na okres ośmiu lat. Każdy bank, który zdecyduje się na udzielenie takiego kredytu, musi mieć podpisaną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
Jednak kupno nieruchomości w ramach programu niekoniecznie musi być tańsze, zależy to bowiem od warunków, jakie ustali bank. Dopłaty ze skarbu państwa to jedno, a koszty obsługi kredytu to drugie. Bank może na przykład narzucić bardzo wysoką marżę, co sprawi, że rata kredytu wcale nie będzie niższa. Ponadto, okres dopłat do kredytu to tylko osiem lat, a kredyty na kupno nieruchomości są zaciągane zazwyczaj na dużo dłuższy okres.

Ciekawe wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Back to Top