You are here:

Sabotażyści którzy utrudniają odchudzanie. Klasyczne błędy w codziennej diecie

Sabotażyści którzy utrudniają odchudzanie. Klasyczne błędy w codziennej diecie
1 vote, 4.00 avg. rating (76% score)

Każdy marzy o zdrowej i szczupłej sylwetce, dlatego też tak wiele osób stosuje różne diety. Jednak kiedy ograniczenia nie przynoszą pożądanych skutków można popaść we frustracje. Często popełnia się pewne błędy żywieniowe nie wiedząc nawet o tym.
Zdradliwa dieta-cud

Okazuje się, że tylko co piąta kobieta jest wstanie utrzymać efekt restrykcyjnej diety. Dla co trzeciej osoby dwutygodniowy reżim spożywczy kończy się podwójną porażką. Nie dość, że wracają utracone kilogramy to często przybywa dodatkowych. Dzieje się to nie tylko dlatego, że wraca się do starych nawyków żywieniowych ale też dlatego, że obniża się metabolizm organizmu. Wniosek jest jeden, nie istnieje cudowna dieta.
Rezygnowanie ze śniadania

Wielu osobom wydaje się, że jeśli zrezygnuje z porannego posiłku to osiągnie wymarzoną sylwetkę. W czasie nocy następuje długotrwała przerwa w dostarczaniu składników odżywczych i energii. Obniża się także stężenie glukozy we krwi, natomiast nad ranem zapas paliwa który zasila każdą komórkę organizmu jest na wyczerpaniu. Niski poziom glukozy we krwi powoduje uczucie niekontrolowanego głodu. Naukowcy dowiedli, że nie jedzący śniadania spożywają o 20% większy lunch.
Podjadanie

Jest to największy grzech który powoduje sabotowanie diety, ponieważ bilans kaloryczny nabijamy często pomiędzy posiłkami. Krakersy do filmy, czekolada w pracy, batonik na mieście powodują, że dietetyczne posiłki nie spełniają swojej roli. Dodatkowo badania pokazuje, że jeśli podjada się w czasie oglądania telewizji, jest się na tyle rozproszonym, że nie ma się świadomości ile się zjadło. Potem odczuwa się większych głód niż jedząc świadomie, dlatego też niewskazane jest spożywanie pokarmów przed telewizorem.

Ciekawe wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Back to Top